Liga matematyczna Słupsk

Liga matematyczna Słupsk
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Konkursy szkolne
Nauka w szkole to nie tylko lekcje i oceny w dzienniku. Uczniowie mają szanse zaprezentować swoje umiejętności także na różnego rodzaju konkursach i olimpiadach.

Niestety czasami konkursów do danych przedmiotów jest bardzo mało. Tak się dzieje w przypadku techniki czy fizyki. Z drugiej strony, są przedmioty, które konkursów mają bardzo dużo. Chodzi tutaj o matematykę, język polski i języki obce.
Matematyka doczekała się nawet kilku bardzo dobrze rozpoznawalnych konkursów przeprowadzanych w całej Polsce. Są to kangur i liga matematyczna.
Konkursy z języka polskiego można podzielić na dwie części. Są to zmagania dotyczące gramatycznej strony naszego języka lub konkursy recytatorskie.
Z języków obcych sprawdzana wiedza dotyczy znajomości słownictwa i gramatyki. Zazwyczaj są to konkursy z języka angielskiego lub niemieckiego.

Taka forma zawodów uczniowskich bardzo fajnie zachęca do pilniejszej nauki. Często samo uczestnictwo w konkursie jest nagradzane dobrą oceną. To zdecydowanie najlepsza odskocznia od codziennych zajęć.

About the author /


Related Articles

Ciekawe wpisy:

  • Sernik Mnóstwo jest potraw, które przez składniki użyte do ich sporządzenia lub wygląd bądź też także zapach, pomimo swoich …Read more
  • Usługi bhp śląsk Obecnie na rynku istnieje wiele rozlicznych jednostek, które to zajmują się każdego dnia w profesjonalny rodzaj …Read more
  • www.weedow.pl Naturalne rośliny są w głównej mierze głównym składnikiem wielu medykamentów. Część z nich jest też z powodzeniem …Read more
  • Przeprowadzki biur Wrocław Selekcjonując firmę, jakiej zlecimy przewóz naszych mebli oraz sprzętów, należałoby kierować się rozsądnymi kryteriami. …Read more