Jak zarabiać: baner reklamowy

Jak zarabiać: baner reklamowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Większość webmasterów jak wiadomo robi strony po to aby czerpać z nich zyski. Jednak mało osób wie na czym tak naprawdę można zarabiać na zwykłej stronie. Jak wiadomo sklepy internetowe zarabiają na sprzedaży różnych towarów. Inni sprzedają różne rodzaje usług jak np. pozycjonowanie stron, projektowanie stron itp. Natomiast w dzisiaj skupię się jak zarobić na zwyczajnych stronach.

Najstarszą formą reklamy jest baner reklamowy do dnia dzisiejszego popularny i wszechstronnie wykorzystywany przez małe firmy i duże korporacje.

Jak zacząć? Wystarczy wydzielić miejsce na stronie na baner, który powinien być w najczęściej używanych rozmiarach (468×60px, 750×100px, 120×600px, 300×200px, 200×200px) oraz tworzymy nową podstronę “reklama” i przedstawiamy tam naszą ofertę.

Czy to jest skuteczne? Prawdopodobnie nie będzie wielu klientów bo rzadko ktoś wchodzi na daną stronę i szuka informacji o reklamie.

Czyli co trzeba zrobić? Jeśli mamy stronę z dużą liczbą odwiedzin unikalnych i ciekawą tematykę strony (czyt. taką na której ktoś chciałby się reklamować) możemy przystąpić do sieci reklamowej, która za nas będzie załatwiała klientów, którzy będą reklamować się u nas, ale nie myśl, że coś jest za darmo. Sieci reklamowe zgarniają spory procent (warto zapoznać się uprzednio z cennikiem i warunkami przystąpienia do sieci).

Możemy również szukać reklamodawców na własną rękę przykładowo:
– sprzedawać konkretną ilość lub konkretny czas wyświetleń banera w serwisach aukcyjnych
– napisać ogłoszenie o sprzedaży miejsca reklamowego na forach związanych ze stronami www, marketingiem czy forach biznesowych.
– napisać ogłoszenie o sprzedaży miejsca reklamowego na stronach z ogłoszeniami drobnymi w odpowiednim dziale.
– szukać osób na forach, ogłoszeniach drobnych, które szukają miejsca reklamowego.

W ten czy inny sposób na pewno znajdziesz osoby lub firmy chętne do korzystania z twojego miejsca reklamowego. Jednak banery nie są najlepszą formą zarabiania na stronie, ponieważ należy szukać reklamodawców, lub spory procent płacić sieciom reklamowym. W kolejnych artykułach opiszę dużo bardziej dochodowe formy zarabiania.

To chyba tyle o banerach reklamowych w kolejnych artykułach będzie o:
– skuteczność zwykłych banerów reklamowych
– jak zarabiać: reklama kontekstowa
– jak zarabiać: mailing

About the author /


Related Articles

Ciekawe wpisy:

  • Sernik Mnóstwo jest potraw, które przez składniki użyte do ich sporządzenia lub wygląd bądź też także zapach, pomimo swoich …Read more
  • Usługi bhp śląsk Obecnie na rynku istnieje wiele rozlicznych jednostek, które to zajmują się każdego dnia w profesjonalny rodzaj …Read more
  • www.weedow.pl Naturalne rośliny są w głównej mierze głównym składnikiem wielu medykamentów. Część z nich jest też z powodzeniem …Read more
  • Przeprowadzki biur Wrocław Selekcjonując firmę, jakiej zlecimy przewóz naszych mebli oraz sprzętów, należałoby kierować się rozsądnymi kryteriami. …Read more